IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt )

> Bölüm Kuralları

** KLAVYENİZİN TUŞU TAKILI KALMIŞ GİBİ KELİMELERİN ANLAMSIZ YERE UZAMASI,ANLAŞILMASI GÜÇ VE DİL KURALLARINA UYGUN OLMAYAN KELİMELER,KONU BAŞLIĞININ VE SORUNUN BİRBİRİNDEN FARKLI OLMASI VB GİBİ DURUMLARDA KONUYU AÇAN ÜYE UYARI ALACAK,KONU KİLİTLENECEK VE KONUNUN TEKRAR AÇILMASI İSTENECEKTİR,TEKRAR EDİLMESİ DURUMUNDA İSE İÇERİĞE BAKILMAKSIZIN KONU SİLİNECEKTİR.
** Forumumuz içerisinde crack,serial ve setup ile ilgili konuların yazılması ve istekte bulunulması yasaktır.
** Sitemiz KESİNLİKLE Lisanssız yazılım konusunda destek yazışmaları içerisinde bulunmayacaktır.
** Cad/Cam Yardım bölümünde Lütfen Program içi sorularınızı belirtiniz,aksi yazışmalar Forum yetkilileri tarafından ilgili başlıklara taşınacaktır.
** Forumumuza resim yüklemek için www.imageshack.us adresini kullanıp gerekli genişlik ve yükseklik değerlerinde resim ekleyebilirsiniz.
** Lütfen Monitörünüzü bize izlettiren resimler eklemeyiniz ! gerekli durumlarda Forum Moderatorlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
** Forum paylaşım kuralları dışında kalan konularda ÖM ile destek sağlanmayacaktır.
** Doğrudan Reklam hedefi içeren mesajlar Yönetim tarafından invisible hale getirilecektir.
** Forum Yönetim grubu mesajlarınızı düzenleme veya silme yetkisine sahiptir,lütfen yönetimin bu yola başvurmasına izin vermeyiniz.

2 Sayfa V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Drafting Ayarları ve Çizim Teknikleri
pro-engineer
Dec 31 2017, 16:22
Mesaj #16

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No: 5,450

1.Bir kaç tanede ben ekliyim diyelim part içinde coklu body çalışıyorsunuz bu bodylerden birine teknik resim sheet açıcaksınız 1. bodyi yapmanız için modelingte sadece bu bodyi görünür yapmanız gerekiyor.

2. diyelim 2. body için 2. bir sheet açtınız bunu oluşturdunuz fakat 1. sheet te oluşturdugumuz teknik resimde ölçüler ve/veya model gözükmez olmuş 1. sheet teki modeli görünür yaptıgımız halde , bunu çözmenin yolu ilk önce ctrl + w ile butun curveleri aç diyoruz sonra update ediyoruz fakat modelle birlikte tüm curvelerde teknik resimde gözükecektir ctrl+m ile modelinge geçiş yapıp sol üst köşedeki type filter kısmından curveleri pencere içine alıp seçip oyle gizlememiz gerekiyor. (Bunu bu şekilde yapmamızın sebebi ise tekrar ctrl+w tüm curveleri gizlersek curveler ile modelde gizlenecektir.) tekrar ctrl+shit+d ile draftinge geçerseniz update ettinizde sadece istediginiz modelin gözüktügünü görüceksiniz.

3.Model görünümünü hallettiniz fakat hala ölçüler gözükmüyor ise ctrl+w ile tüm ölçü ve tüm notları görünür yapmanız gerekiyor bu sekilde ölçüler geri dönecektir.

4.Diyelim teknik resmi yaptınız fakat modeli gizlesenizde teknik resim bozulmasın model kaybolmasın istiyorsunuz bunun için görüntüyü kitlemeniz gerekiyor bunun için teknik resim sayfasında kitlemek istediginiz görüntülerin hepsini seçip sağ tuş+settings+common+configuration lock methot kısmını complate yapın , yalnız bu yontemde dikkat etmeniz gereken husus modelde yaptıgınız degisiklikler kitlediginiz görünüşe yansımayacaktır ! Bunun tekrar yansımasını istiyorsanız lock methot kısmındaki seçenegi complate yerine tekrar none yapın , uptade yaptıktan sonra görüntü tekrar kaybolursa 2. sıradaki anlattıgım yontemleri yapmanız gerekiyor demektir.
Birde şunu unutmayın görüntüyü kitleseniz dahi programı kapatıp açtınız vb durumlarda ölçüleri kaybolmuş görebilirsiniz aslında ölçüler kaybolmamış sadece gizlenmiştir bunu açmanın yoluda ctrl+w listesini açtıktan sonra drafting object kısmındaki dimension ve annotation kısımlarının tamamını + seçenegine tıklayarak açmak olacaktır

Benim en çok sıkıntı yaşadıdım konular bunlardı teknik resminde bu yuzden sizinle paylaştım , herkese kolay gelsin

Bu Mesaj pro-engineer tarafından değiştirildi: Jan 1 2018, 13:36
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pro-engineer
Dün, 08:51
Mesaj #17

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No: 5,450

(Chang81 @ Dec 29 2017, 13:46) *

File-Utilities-Customer Defaults-Drafting-General-Standart-Drafting Standart-Customize Standart ile istenilen değişikliklerden sonra save yapıyoruz.

Orayı değiştirsek bile Drafting Preferences sayfayı hep aynı açılıyor yani değişiklikler oraya yansımıyor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Sayfa V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
3 Üye bu konuyu okuyor (3 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

- Basit Görünüm Tarih: 20th January 2018 - 09:40