IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt )

> Bölüm Kuralları

** KLAVYENİZİN TUŞU TAKILI KALMIŞ GİBİ KELİMELERİN ANLAMSIZ YERE UZAMASI,ANLAŞILMASI GÜÇ VE DİL KURALLARINA UYGUN OLMAYAN KELİMELER,KONU BAŞLIĞININ VE SORUNUN BİRBİRİNDEN FARKLI OLMASI VB GİBİ DURUMLARDA KONUYU AÇAN ÜYE UYARI ALACAK,KONU KİLİTLENECEK VE KONUNUN TEKRAR AÇILMASI İSTENECEKTİR,TEKRAR EDİLMESİ DURUMUNDA İSE İÇERİĞE BAKILMAKSIZIN KONU SİLİNECEKTİR.
** Forumumuz içerisinde crack,serial ve setup ile ilgili konuların yazılması ve istekte bulunulması yasaktır.
** Sitemiz KESİNLİKLE Lisanssız yazılım konusunda destek yazışmaları içerisinde bulunmayacaktır.
** Cad/Cam Yardım bölümünde Lütfen Program içi sorularınızı belirtiniz,aksi yazışmalar Forum yetkilileri tarafından ilgili başlıklara taşınacaktır.
** Forumumuza resim yüklemek için www.imageshack.us adresini kullanıp gerekli genişlik ve yükseklik değerlerinde resim ekleyebilirsiniz.
** Lütfen Monitörünüzü bize izlettiren resimler eklemeyiniz ! gerekli durumlarda Forum Moderatorlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
** Forum paylaşım kuralları dışında kalan konularda ÖM ile destek sağlanmayacaktır.
** Doğrudan Reklam hedefi içeren mesajlar Yönetim tarafından invisible hale getirilecektir.
** Forum Yönetim grubu mesajlarınızı düzenleme veya silme yetkisine sahiptir,lütfen yönetimin bu yola başvurmasına izin vermeyiniz.

Reply to this topicStart new topic
> Kati kenarlari yada diger sketchlerdeki unsurlarin yeni acilan sketchte kullanabilirmiyim, Kati kenarlari yada diger sketchlerdeki unsurlarin yeni acilan sketcht
sinanbil
May 30 2017, 16:22
Mesaj #1

Geçerken uğradım...
*

Grup: Üyeler
Yer: USA
Üye No: 1,232

Merhaba arkadaslar,

Iki sorum olcak. Birincisi, Yeni actigim sketchte daha once olusturulmus katilarin kenarlarini, koselerini, delik merkezlerini yada daha once olusturulmus skechlerin unsurlarini olculendirme yada constrain olusturma icin kullanabilirmiyim NX 8.5 kullniyorum. Yoksa illaki project curve komutunu kullanarakmi yapmam lazim?

Diger sorum; ikinci bir Datum Coordinate System (DCS) olusturdum ve bazi sketclerimde bu DCS'i kullanmak istiyorum. Bu ikinci DCS'i kullanarak sketch olusturdugumda yine ilk DCS'in X, Y coordinat sistemini kullaniyor ve ikinci koordinat sisteminin X,Y,Z eksenlerini constrain olusturmak icin kullanmama izin vermiyor. Bunun bir cozumu varmi?

Tesekkurler.

--------------------
SİNAN...
sinanbil1983@yahoo.com :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Chang81
Jun 1 2017, 22:16
Mesaj #2

Üye
**

Üye No: 12,442

(sinanbil @ May 30 2017, 17:22) *

Merhaba arkadaslar,

Iki sorum olcak. Birincisi, Yeni actigim sketchte daha once olusturulmus katilarin kenarlarini, koselerini, delik merkezlerini yada daha once olusturulmus skechlerin unsurlarini olculendirme yada constrain olusturma icin kullanabilirmiyim NX 8.5 kullniyorum. Yoksa illaki project curve komutunu kullanarakmi yapmam lazim?

Diger sorum; ikinci bir Datum Coordinate System (DCS) olusturdum ve bazi sketclerimde bu DCS'i kullanmak istiyorum. Bu ikinci DCS'i kullanarak sketch olusturdugumda yine ilk DCS'in X, Y coordinat sistemini kullaniyor ve ikinci koordinat sisteminin X,Y,Z eksenlerini constrain olusturmak icin kullanmama izin vermiyor. Bunun bir cozumu varmi?

Tesekkurler.

Yeni sketch oluşturduğunda katı üzerinde bulunan elemanları constrains olarak kullanabilirsiniz.Ya da ölçülendirme olarak referans elemanlar olarak kullanabilirsiniz.

İster project olarak isterse extract komutunu kullarak da referanslar oluşturabilirsiniz.

İlla katıya bağımlı çalışayım demezseniz Datumları da referans olarak kullanabilirisiniz.

Hatta sketch içinde yaptığınız çizimleri bile referans gösterebilirsiniz.

İkinci koordinat sisteminizin koordinatlarını yeni sketch içinde kullanabilirsiniz. Şu an da dediklerini denedim ve yeni açtığım sketch içinde ölçülendirme ve constrains kavramlarını iki datuma uyguladım oluyor.

Kolay gelsin.
+Quote Post
sinanbil
Jun 13 2017, 20:44
Mesaj #3

Geçerken uğradım...
*

Cok sogolasin Chang81, ellerine saglik cevap icin.

--------------------
SİNAN...
+Quote Post
Chang81
Jun 13 2017, 23:55
Mesaj #4

Üye
**

(sinanbil @ Jun 13 2017, 21:44) *

Cok sogolasin Chang81, ellerine saglik cevap icin.

Teşekkür ederim.
+Quote Post
pro-engineer
Jun 27 2017, 17:57
Mesaj #5

Üye
**

Üye No: 5,450

aaaa

+Quote Post
sinanbil
Jun 30 2017, 18:49
Mesaj #6

Geçerken uğradım...
*

(pro-engineer @ Jun 27 2017, 18:57) *

Supersin! Evet, sorumun tam cevabi buydu. Thanks.

--------------------
SİNAN...
+Quote Post
Chang81
Jun 30 2017, 23:14
Mesaj #7

Üye
**

(sinanbil @ Jun 30 2017, 19:49) *

Çözüyorsun güzel.
+Quote Post
pro-engineer
Jul 2 2017, 10:28
Mesaj #8

Üye
**

Üye No: 5,450

(sinanbil @ Jun 30 2017, 19:49) *

ustam birde referans alacagın yüzeyde degisiklik yapıcaksan sonradan hata verebiliyor örnegin parçanın tabanından referans alıcaksın daha sonradan oraya pah kırarsan hata verebiliyor onu önlemek için montajda refrans alacagım zaman o halini body olarak yada sadece taban yüzeyini surface olarak kopyalayıp o halinden referans alıyorum ben
+Quote Post
Chang81
Jul 3 2017, 12:32
Mesaj #9

Üye
**

(pro-engineer @ Jul 2 2017, 11:28) *

ustam birde referans alacagın yüzeyde degisiklik yapıcaksan sonradan hata verebiliyor örnegin parçanın tabanından referans alıcaksın daha sonradan oraya pah kırarsan hata verebiliyor onu önlemek için montajda refrans alacagım zaman o halini body olarak yada sadece taban yüzeyini surface olarak kopyalayıp o halinden referans alıyorum ben

Kayıp referans hatası veriyor.Parçanın üzerine kopya oluşturmak yerine ne yapmak gerekir?Modelleme mantığını mı değiştirelim veya ne işte bilemiyorum bu sorunu daha temiz çözelim?Model geçmişini mi düzenleyelim?Bunun üzerine uğraştıysan veya uğraşacaksan bilginden faydalanalım.Bu konu da detay istiyor.Yani varsa diğer cad paket kullanıcıları bunu nasıl çözüyor?
+Quote Post
Chang81
Jul 7 2017, 12:00
Mesaj #10

Üye
**

(Chang81 @ Jul 3 2017, 13:32) *

Kayıp referans hatası veriyor.Parçanın üzerine kopya oluşturmak yerine ne yapmak gerekir?Modelleme mantığını mı değiştirelim veya ne işte bilemiyorum bu sorunu daha temiz çözelim?Model geçmişini mi düzenleyelim?Bunun üzerine uğraştıysan veya uğraşacaksan bilginden faydalanalım.Bu konu da detay istiyor.Yani varsa diğer cad paket kullanıcıları bunu nasıl çözüyor?

Yani bu kayıp referans olayının bildiğim aklıma gelen tek çözümü edit feature kumutlarını kullanarak referanslandırılan ölçüyü başka varolan bir referansa ilişkilendirmek.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Üye bu konuyu okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

- Basit Görünüm Tarih: 25th September 2017 - 15:28