IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt )

> Bölüm Kuralları

** KLAVYENİZİN TUŞU TAKILI KALMIŞ GİBİ KELİMELERİN ANLAMSIZ YERE UZAMASI,ANLAŞILMASI GÜÇ VE DİL KURALLARINA UYGUN OLMAYAN KELİMELER,KONU BAŞLIĞININ VE SORUNUN BİRBİRİNDEN FARKLI OLMASI VB GİBİ DURUMLARDA KONUYU AÇAN ÜYE UYARI ALACAK,KONU KİLİTLENECEK VE KONUNUN TEKRAR AÇILMASI İSTENECEKTİR,TEKRAR EDİLMESİ DURUMUNDA İSE İÇERİĞE BAKILMAKSIZIN KONU SİLİNECEKTİR.
** Forumumuz içerisinde crack,serial ve setup ile ilgili konuların yazılması ve istekte bulunulması yasaktır.
** Sitemiz KESİNLİKLE Lisanssız yazılım konusunda destek yazışmaları içerisinde bulunmayacaktır.
** Cad/Cam Yardım bölümünde Lütfen Program içi sorularınızı belirtiniz,aksi yazışmalar Forum yetkilileri tarafından ilgili başlıklara taşınacaktır.
** Forumumuza resim yüklemek için www.imageshack.us adresini kullanıp gerekli genişlik ve yükseklik değerlerinde resim ekleyebilirsiniz.
** Lütfen Monitörünüzü bize izlettiren resimler eklemeyiniz ! gerekli durumlarda Forum Moderatorlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
** Forum paylaşım kuralları dışında kalan konularda ÖM ile destek sağlanmayacaktır.
** Doğrudan Reklam hedefi içeren mesajlar Yönetim tarafından invisible hale getirilecektir.
** Forum Yönetim grubu mesajlarınızı düzenleme veya silme yetkisine sahiptir,lütfen yönetimin bu yola başvurmasına izin vermeyiniz.

Reply to this topicStart new topic
> NX HOLE TABLE, NX HOLE TABLE - olculerı vermemesi sorunu
pro-engineer
Jun 28 2017, 09:43
Mesaj #1

Üye
**

Grup: Üyeler
Üye No: 5,450

NX HOLE TABLE - Olculerı vermiyor sebebi ne olabilir acaba
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Chang81
Jun 30 2017, 23:22
Mesaj #2

Üye
**

Üye No: 12,442

(pro-engineer @ Jun 28 2017, 10:43) *

NX HOLE TABLE - Olculerı vermiyor sebebi ne olabilir acaba

Valla bu hole table sayende öğreneceğiz. Baya da bir kullanışlıymış.Şimdi ilk denememde olmadı. İkinci denemede oldu.Şöyle ki açılan menüden Baseline-Specify Vector tanımı yaptığım an oldu.

Olmazsa bir başka yol deneriz.
+Quote Post
pro-engineer
Jul 2 2017, 10:19
Mesaj #3

Üye
**

(Chang81 @ Jul 1 2017, 00:22) *

Valla bu hole table sayende öğreneceğiz. Baya da bir kullanışlıymış.Şimdi ilk denememde olmadı. İkinci denemede oldu.Şöyle ki açılan menüden Baseline-Specify Vector tanımı yaptığım an oldu.

Olmazsa bir başka yol deneriz.

eksi ölçüleri vermiyor demek istemistim aslında eksi yerine - işareti kullanınca sorumun çok fazla anlaşılmadıgını farkettim
+Quote Post
Chang81
Jul 3 2017, 12:24
Mesaj #4

Üye
**

(pro-engineer @ Jul 2 2017, 11:19) *

eksi ölçüleri vermiyor demek istemistim aslında eksi yerine - işareti kullanınca sorumun çok fazla anlaşılmadıgını farkettim

Şu işini çözecektir umarım.

Menu-Preference-Drafting-Dimension-Ordinate-Set-Positive Direction-User Defined yap olacak umarım.
+Quote Post
pro-engineer
Jul 13 2017, 11:46
Mesaj #5

Üye
**

(Chang81 @ Jul 3 2017, 13:24) *

Şu işini çözecektir umarım.

Menu-Preference-Drafting-Dimension-Ordinate-Set-Positive Direction-User Defined yap olacak umarım.

Oldu hocam saolun ama burdaki ayarları kaydedemiyorum nedense preferens drafting bolümündekileri

Bu Mesaj pro-engineer tarafından değiştirildi: Jul 13 2017, 13:57
+Quote Post
Chang81
Jul 16 2017, 08:38
Mesaj #6

Üye
**

(pro-engineer @ Jul 13 2017, 12:46) *

Oldu hocam saolun ama burdaki ayarları kaydedemiyorum nedense preferens drafting bolümündekileri

Hocam,tek bir sayfa ayarı istiyorsan sana tavsiyem şu olacak.Nx içerisinde kullanıcı kendi A4-A0 arası antetli sayfasını yapabiliyor.O antetli sayfanın ayarları bir seferde tamamen yapılır.Böylece bu sayfalar kullanıldığında otomatik ayarlar gelecektir.

Hadi bunu yapamadık.

File-Utilities-Customer Defaults-Drafting
içerisinden istediğin tüm ayarları yap.

File-Utilities-Customer Defaults-Drafting-General-Standart-Drafting Standart-Customize Standart ile altta bulunan Save As yap.İsim olarak istediğini ver. Mesela ISO Custom olabilir.

Artık bu senin ayarların.Bundan sonra bir parçayı çizime aktar.Çizime aktardıktan sonra ölçülendirmeye geçmeden önce şunu yap.

Menü-Tools-Drafting Standarts-Iso(Custom) ile yapmış olduğun ayarını seç.

Artık ayarlarını kullanabilirsin.

Nx kurulu gelen kendi ayalarına müdahale ettirmiyor.Yani her oturumda NX ayarları ile açılır.Taki ya kendi ayarlarlı antetli sayfanı yapana kadar. Yoksa ikinci şık customer ile yaptığın kendi ayarlarını çağırcaksın.En zahmetsiz yöntemler bu şekildedir.

Daha kısa yol bilen varsa yardım bekleriz.

+Quote Post
Chang81
Jul 17 2017, 09:19
Mesaj #7

Üye
**

(Chang81 @ Jul 16 2017, 09:38) *

Hocam,tek bir sayfa ayarı istiyorsan sana tavsiyem şu olacak.Nx içerisinde kullanıcı kendi A4-A0 arası antetli sayfasını yapabiliyor.O antetli sayfanın ayarları bir seferde tamamen yapılır.Böylece bu sayfalar kullanıldığında otomatik ayarlar gelecektir.

Hadi bunu yapamadık.

File-Utilities-Customer Defaults-Drafting
içerisinden istediğin tüm ayarları yap.
File-Utilities-Customer Defaults-Drafting-General-Standart-Drafting Standart-Customize Standart ile altta bulunan Save As yap.İsim olarak istediğini ver. Mesela ISO Custom olabilir.

Artık bu senin ayarların.Bundan sonra bir parçayı çizime aktar.Çizime aktardıktan sonra ölçülendirmeye geçmeden önce şunu yap.

Menü-Tools-Drafting Standarts-Iso(Custom) ile yapmış olduğun ayarını seç.

Artık ayarlarını kullanabilirsin.

Nx kurulu gelen kendi ayalarına müdahale ettirmiyor.Yani her oturumda NX ayarları ile açılır.Taki ya kendi ayarlarlı antetli sayfanı yapana kadar. Yoksa ikinci şık customer ile yaptığın kendi ayarlarını çağırcaksın.En zahmetsiz yöntemler bu şekildedir.

Daha kısa yol bilen varsa yardım bekleriz.

Ek olarak bazı sorunlarla karşılaşacağın için daha da detaylandırıyorum.

ISO Custom olarak kaydettiğin dosya .dpv uzantılı olacak. Bu kayıt defterini al ve NX içerisinde UGII içerisindeki drafting standart dosyasının içerisine kopyala. dpv uzantılı dosyalar bu klasörün altında.Tertipli dursun diye bunu yaptık.

Neyse senin bu ordinate ayarlarını ISO custom içine kaydetmek için
Utilities-Drafting-Annotation-Ordinate Set ayarlarından sonrada yukarıda bir göz(manage current settings) işareti var.Oraya girip listeden yaptığın ayara tıkla ve export defaults ile ISO custom seç ve all ile aktar.

+Quote Post
pro-engineer
Jul 23 2017, 16:17
Mesaj #8

Üye
**

(Chang81 @ Jul 17 2017, 10:19) *

Ek olarak bazı sorunlarla karşılaşacağın için daha da detaylandırıyorum.

ISO Custom olarak kaydettiğin dosya .dpv uzantılı olacak. Bu kayıt defterini al ve NX içerisinde UGII içerisindeki drafting standart dosyasının içerisine kopyala. dpv uzantılı dosyalar bu klasörün altında.Tertipli dursun diye bunu yaptık.

Neyse senin bu ordinate ayarlarını ISO custom içine kaydetmek için
Utilities-Drafting-Annotation-Ordinate Set ayarlarından sonrada yukarıda bir göz(manage current settings) işareti var.Oraya girip listeden yaptığın ayara tıkla ve export defaults ile ISO custom seç ve all ile aktar.

Tesekkurler deniycem
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Üye bu konuyu okuyor (2 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

- Basit Görünüm Tarih: 19th October 2017 - 20:11