IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt )

> Bölüm Kuralları

** KLAVYENİZİN TUŞU TAKILI KALMIŞ GİBİ KELİMELERİN ANLAMSIZ YERE UZAMASI,ANLAŞILMASI GÜÇ VE DİL KURALLARINA UYGUN OLMAYAN KELİMELER,KONU BAŞLIĞININ VE SORUNUN BİRBİRİNDEN FARKLI OLMASI VB GİBİ DURUMLARDA KONUYU AÇAN ÜYE UYARI ALACAK,KONU KİLİTLENECEK VE KONUNUN TEKRAR AÇILMASI İSTENECEKTİR,TEKRAR EDİLMESİ DURUMUNDA İSE İÇERİĞE BAKILMAKSIZIN KONU SİLİNECEKTİR.
** Forumumuz içerisinde crack,serial ve setup ile ilgili konuların yazılması ve istekte bulunulması yasaktır.
** Sitemiz KESİNLİKLE Lisanssız yazılım konusunda destek yazışmaları içerisinde bulunmayacaktır.
** Cad/Cam Yardım bölümünde Lütfen Program içi sorularınızı belirtiniz,aksi yazışmalar Forum yetkilileri tarafından ilgili başlıklara taşınacaktır.
** Forumumuza resim yüklemek için www.imageshack.us adresini kullanıp gerekli genişlik ve yükseklik değerlerinde resim ekleyebilirsiniz.
** Lütfen Monitörünüzü bize izlettiren resimler eklemeyiniz ! gerekli durumlarda Forum Moderatorlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
** Forum paylaşım kuralları dışında kalan konularda ÖM ile destek sağlanmayacaktır.
** Doğrudan Reklam hedefi içeren mesajlar Yönetim tarafından invisible hale getirilecektir.
** Forum Yönetim grubu mesajlarınızı düzenleme veya silme yetkisine sahiptir,lütfen yönetimin bu yola başvurmasına izin vermeyiniz.

Reply to this topicStart new topic
> İnventörde helis dişli çizimi...
goodlive
Jan 5 2006, 03:12
Mesaj #1

Meraklı Üye
*

Grup: Üyeler
Üye No: 480

Arkadaşlar projem gereği helis dişlili redüktör tasarımı yapmam gerekmektedir. İnventör programında modelleyip animasyon vermem gerekiyor. bana inventörde helis dişli nasıl yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Herkeze iyi çalışmalar.

Not:Bu projeyi bu hafta sonu bitirmem gerekiyor zaman gerçekten çok kısıtlı acil yardıma ihtiyacım var. İnventör 8 Professionel kullanmaktayım.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
seyyar
Jan 5 2006, 17:07
Mesaj #2

Meraklı Üye
*

Yer: İstanbul/Yeşilköy
Üye No: 205

Aşağıdaki linklerde ayrıntılı şekilde anlatılıyor. Kolay gelsin...

http://www.enginpala.netfirms.com/heldisli.htm
http://www.enginpala.netfirms.com/heldisliparameters.htm

--------------------
***seyyar***
Hayat 4 şeyle kaimdir derdi babam. Su ve Ateş ve Toprak ve Rüzgar, bunlara kendimi sonradan ben ekledim...
+Quote Post
salim
Jan 5 2006, 17:41
Mesaj #3

Forum Moderatör
Group Icon

Grup: Moderator
Yer: Hatay_İskenderun
Üye No: 126

oo engin abi özledik seni ya. pek takılmıyosun son zamanlarda sad.gif irtibatı koparmayalım smile.gif

--------------------
Tasarlıyorum , öyleyse varım

Heyy! Sen ordaki sadece download yapıp,bilgi sömürüp,bildiğini saklayan,foruma hiç katkı yapmayan arkadaş foruma yazma ve bilgilerini paylaşma vakti geldi :)

haksal makine
+Quote Post
cave_man
Jan 5 2006, 17:45
Mesaj #4

Forum Moderatör
Group Icon

Grup: Moderatör
Üye No: 590

çok güzel anlatmış açıklayıcı bir bilgi.ama helis dişli imali kadar uzun sürer bunu çizmek...

--------------------
+Quote Post
salim
Jan 5 2006, 17:48
Mesaj #5

Forum Moderatör
Group Icon

Grup: Moderator
Yer: Hatay_İskenderun
Üye No: 126

helis dişli imali çok uzun bi işlem değil ki. azdırma tezgahının ayarlarını yaptınmı bırak git tıkır tıkır işlesin çokda uzun sürmüyor diye biliyorum. bi anda 5 6 dişli yapıyosan zaman uzar tabii.

--------------------
Tasarlıyorum , öyleyse varım

Heyy! Sen ordaki sadece download yapıp,bilgi sömürüp,bildiğini saklayan,foruma hiç katkı yapmayan arkadaş foruma yazma ve bilgilerini paylaşma vakti geldi :)

haksal makine
+Quote Post
seyyar
Jan 5 2006, 17:56
Mesaj #6

Meraklı Üye
*

Yer: İstanbul/Yeşilköy
Üye No: 205

Salim, Ankara'ya geldikten sonra gecemiz gündüzümüze karıştı. Bizim bölüm,Havalimanı'nın Yürüyen merdiven(28 adet),Yürüyen Bant(33 adet), Asansör(33 adet), 18 yolcu köprüsü + otomatik bagaj ayırma ve taşıma sistemlerine baktığı için 2 kişi işlere zor yetişiyoruz. 28 Ekim 2006 da açılış yapabilmek için bütün sistemler testleri dahil bitmiş olmalı. Siteme falan bir şey ekleyemiyorum. Nasip 1 sene sonra inşaallah... Bütün arkadaşlara başarılar diliyorum...

--------------------
***seyyar***
Hayat 4 şeyle kaimdir derdi babam. Su ve Ateş ve Toprak ve Rüzgar, bunlara kendimi sonradan ben ekledim...
+Quote Post
Badboy
Jan 5 2006, 21:39
Mesaj #7

Daimi Üye

Yer: --
Üye No: 274

ben aynı şeyi yapsam loft ile yapardım, ama bu örnek parametrik olması nedeni ile çok daha hoş olmuş, teşekkürler.

--------------------
AS VAKUM MAKİNA SANAYİ ve DIŞ TİCARET 0216 5951373
+Quote Post
al_inventor
Jan 6 2006, 23:13
Mesaj #8

Üye
**

Üye No: 169

QUOTE(Badboy @ 05.01.2006, 21:39)
ben aynı şeyi yapsam loft ile yapardım, ama bu örnek parametrik olması nedeni ile çok daha hoş olmuş, teşekkürler.
*

IV 10 Kullanırsan Design Accelarator'dan yararlanarak aynı anda hem dişli, hem de karşılık dişlisinini (Düz, Helis, Konik, Sonsuz vida ve Karşılık dişlisi gibi)elde edebilirsin.
Veya
Başka bir alternatif olarak Camnetics firmasının Geartrax AI eklentisini tavsiye edebilirim.
Bunlardan yararlanarak fazla bir zaman harcamadan dişlilerin çizimlerini yapabilirsin.
Kolaylıklar dilerim.

--------------------
Ey Türk çocuğu, Zeki olduğunu biliyorum.
Zeki olduğunu unut ve Çalış.

M.K. ATATÜRK
-----------------------------------------------------------------------
al_inventor
ASUS P5Q PRO P45, INTEL CORE 2 QUAD Q9300 CPU, 4096 MB MUSHKIN DDR2 1066Mhz, SAPPHIRE HD 7870 2GB GDDR5 XT WITH BOOST, Corsair Force GT 120GB SSD, 1TB Seagate 7200.12 HDD, AOC e2352Phz 3D.
(Teknik Öğretmen)
+Quote Post
Badboy
Jan 6 2006, 23:18
Mesaj #9

Daimi Üye

Yer: --
Üye No: 274

design accelerator işin kolayı, aslında hazırı varken uğraşmaya da gerek yok tabi ama böyle bir parçayı çizmek durumunda kalma ihtimaline karşı, yöntem geliştirme temelinde söylediğim birşey bu.

--------------------
AS VAKUM MAKİNA SANAYİ ve DIŞ TİCARET 0216 5951373
+Quote Post
goodlive
Jan 7 2006, 00:08
Mesaj #10

Meraklı Üye
*

Üye No: 480

arkadaşlar yardımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. verdiğiniz bilgiler ile dişliyi kolayca yapacağımı umuyorum.
+Quote Post
Mutlu
Jan 7 2006, 01:26
Mesaj #11

Üye
**

Yer: istanbul
Üye No: 337

Dişli çizimleri için aşağıdaki VB dosyasını ekleyebilirsiniz. Zaman kaybetmeden sadece istenen değerleri girerek çizim yapabilirsiniz.

http://rapidshare.de/files/10546328/GEARS.IVB.html

--------------------
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Üye bu konuyu okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

- Basit Görünüm Tarih: 21st August 2014 - 08:23