IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt )

> Bölüm Kuralları

-- "Cadokulu & CadcamTR Genel Sohbet" odası "chat" odası değildir. Bu odada açılan konular diğer odalarımıza uymayan konulardır. Forum kuralları ve forum ilkeleri aynen bu oda için de geçerlidir. "chat" amaçlı olarak Yahoo, Hotmail, Google gibi içerik sağlayıcılarının "IM" araçları son derece işlevsel araçlardır.
-- Futbol, Siyaset ve Din içerikli konular oldukça kısa sürede kişilere ve sitemize zarar verici nitelikte tartışmalara yol açtığı için bu konuların forum içerisinde konuşulması KESİNLİKLE yasaklanmıştır,aynı şekilde üye imzalarıda bu konu kapsamına dahil edilmiştir,Tartışma ve gerginlik yaratması olası bulunan ileti ve başlıklar haber verilmeksizin yöneticilerce gizlenebilir,silinebilir,ilgili üyeler ise Forum kurallarını ihlal etme gerekçesiyle AÇIKLAMA YAPMAKSIZIN forumlarımızdan uzaklaştırılabilir,
-- Dilimizde "dahi" anlamına gelen "de"nin ayrı yazılması gerekmektedir. Ayrıca dilimiz "w" ve "q" harflerini barındırmamaktadır. Bununla birlikte, "s" harfi süreksiz sert ünsüz değildir ve hiçbir durumda yumuşamaz, sonucunda "herkez" kullanımı hatalı bir kullanımdır. ( Bunları hepimiz biliyoruz, sadece hatırlatmak istedik. )
-- Spam sayılabilecek elektronik postaları forumda paylaşmayınız...
-- Siyasi tartışmalardan kaçınınız...
-- Forumumuz içerisinde crack,serial ve setup ile ilgili konuların yazılması ve istekte bulunulması yasaktır.
-- Sitemiz KESİNLİKLE Lisanssız yazılım konusunda destek yazışmaları içerisinde bulunmayacaktır.

2 Sayfa V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Alacağım CAD/CAM yazılımına karar verdim, Biraz sürpriz olacak ama..
tristr
May 3 2007, 21:23
Mesaj #16

Meraklı Üye
*

Grup: Üyeler
Üye No: 7,024

Cimatronu alalı bayağı olmuştur badboy nasıl beğendin mi? bu arada bende bugün yeni bir cad/cam adı duydum türkçe onuşu teplis yabancı yazılışşını göremedim. Bu program bir alman firması ve çok iddalılar öyleki sadece cam modülüne 25000$ diyorlar ama tüm cam programları içerisinde en iyisiiyzz diyorlar ne dersin bu konuda

--------------------
Tek hayat, tek şans değerini bilelim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GokhanCNC
May 3 2007, 23:40
Mesaj #17

Üye
**

Üye No: 8,544

(tristr @ May 3 2007, 22:23) *

Cimatronu alalı bayağı olmuştur badboy nasıl beğendin mi? bu arada bende bugün yeni bir cad/cam adı duydum türkçe onuşu teplis yabancı yazılışşını göremedim. Bu program bir alman firması ve çok iddalılar öyleki sadece cam modülüne 25000$ diyorlar ama tüm cam programları içerisinde en iyisiiyzz diyorlar ne dersin bu konuda

Tebis çok sağlam bir cam programıdır. Turkiyede sayılı firmalar tebisi tercih eder. bunun yanında WORKNC en azından tebis kalitesinde bir yazılım olmakla beraber worknc nin cad modulude vardır

Tebis 25000 dolar ise

Worknc : 16000 dolar

üstelik turk kullanıcıları için cok uygun 2 gunluk bir eğitimden hemen sonra parça işlemeye başlayabilirsiniz iddia ediyorum. 20 gunde bir insan bunu öğrenir.

bildiğim kadarı ile tebis programını FORD kullanıyor şu anda. ondan önce worknc kullanıyorlardı.

Pratik ve kaliteli bir cam programı icin uzaklara gitmeyin derim Sescoi firmasina bir göz atın.

--------------------
ATATÜRKÜN UNUTULMAZ SÖZÜ

Bütün tayyarelerimizin ve motorlarının memleketimizde yapılması ve hava harp sanayinin de bu esasa göre inkişaf ettirilmesi icap eder.

........!!!!!!!!!
+Quote Post
zyndan_
May 5 2007, 15:43
Mesaj #18

Üye
**

Yer: ankara
Üye No: 5,010

merhabalar yeniden sizlee bir kaç düşünce ve sorumu iletmek istiyorum. zaman zaman yazılım almayı düşünen arkadaşlar bizlerle bu düşüncelerini pylaşırken çeşitli program isimlerini telaffuz ediyorlar ama gördüm ki neredeyse hiç kimse topsolidden bahsetmedi.. bende bir topsolid kullanıcısı olarak topsolidin piyasada nasıl göründüğünü profesyonel kalıp ve makinecilerin bu programa yaklaşımlarını ve topsolidin piyasadaki konumunu ne seviyede ve değerde olduğunu merak ediyorum gördüğüm kadarı ile piyasada profesyonel topsolid kullanan pek firma ve eleman yok.. topsolid üstünde mümkün olduğunca kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama piyasada bu programı bilmek bana pek birşey kazandırmaz diye de düşünmekten kendimi alamıyorum zaman zaman.. sizlerin de topsolid üzerine düşüncelerini öğrenmek farklı bir bakış açısı kazandırabilir sanırım düşüncelerinizi paylaşmanız dileği ile...
+Quote Post
GokhanCNC
May 7 2007, 01:09
Mesaj #19

Üye
**

Üye No: 8,544

(zyndan_ @ May 5 2007, 16:43) *

merhabalar yeniden sizlee bir kaç düşünce ve sorumu iletmek istiyorum. zaman zaman yazılım almayı düşünen arkadaşlar bizlerle bu düşüncelerini pylaşırken çeşitli program isimlerini telaffuz ediyorlar ama gördüm ki neredeyse hiç kimse topsolidden bahsetmedi.. bende bir topsolid kullanıcısı olarak topsolidin piyasada nasıl göründüğünü profesyonel kalıp ve makinecilerin bu programa yaklaşımlarını ve topsolidin piyasadaki konumunu ne seviyede ve değerde olduğunu merak ediyorum gördüğüm kadarı ile piyasada profesyonel topsolid kullanan pek firma ve eleman yok.. topsolid üstünde mümkün olduğunca kendimi geliştirmeye çalışıyorum ama piyasada bu programı bilmek bana pek birşey kazandırmaz diye de düşünmekten kendimi alamıyorum zaman zaman.. sizlerin de topsolid üzerine düşüncelerini öğrenmek farklı bir bakış açısı kazandırabilir sanırım düşüncelerinizi paylaşmanız dileği ile...

Ben 18 yasında okuldan mezun oldugumdan beri iş hayatındayım bu iş haatımdaki 4. senem yanlız şunu öğrendim kullanabildiğin program en iyisidir.

Ancak muhabbet şöyleki

siz topsolid cok mukemmel kullanıyorsunuz diyelimki. Her firmada topsolid bulabilecekmisiniz. yada büyük bir yerde çalışmayı dusunuyorsunuz. Ama orada topsolid programı yok.

meselenin özü budur. Yoksa her program iş yapar. Bakın ben sunu öğrendim birde bu firmada unigraphics catia ve solidworks gerisini pek az kullanan firma var.

yani Topsolid kullanan ender firma gördüm. Ama sizin emeğinize kesinllikle saygım sonsuz. aynı çabayı unigraphics yada catia programına harcamanızı şiddetle tavsiye ederim.

benim yasım 22 gördüğüm oki unigraphics catia varimetriks(VX yensoft) ve solidworks bu piyasanın vazgeçilmezidir. saygılarımı sunarım.

--------------------
ATATÜRKÜN UNUTULMAZ SÖZÜ

Bütün tayyarelerimizin ve motorlarının memleketimizde yapılması ve hava harp sanayinin de bu esasa göre inkişaf ettirilmesi icap eder.

........!!!!!!!!!
+Quote Post
8ball
May 7 2007, 22:00
Mesaj #20

Kıdemli Üye

Üye No: 450

topsolid çok yeni bir program olduğu için çok fazla kişinin bilgisi dışında sketch mantığıda yok yanılmıyorsam
o yüzden sketch'e alışanlar ilk kullandıklarında kısa zaman içinde bırakabiliyorlar benim arkadaş gibi.Kendi işyerinde kullanıyorsan sorun yok ancak ileride başka bir yerde çalışma gibi bir durum söz konusu ise elinin altında 1 başka programın olması sana çok faydalı olacak.mesela UG..

--------------------
Milletlerin ayakta kalabilmelerinin şartları dil, din, örf ve geleneklerini koruyarak çağın gereksinimlerine hakim olmalarına bağlıdır.
Eğer milleti millet yapan bu değerlerden birisi yok olmuşsa bunu bir diğer değer kaybı takip eder yokoluş süreci başlar.

+Quote Post
zyndan_
May 13 2007, 00:14
Mesaj #21

Üye
**

Yer: ankara
Üye No: 5,010

gökhan ilgin ve tavsiyelerin için teşekkürler vx i biliyorum bizim firmaya gelen bi arkadaş vx hakkında epey iddalı konuşmuştu onda olan bazı şeyler başka programda yok filan diye amaben topsolid ile epey bi çürütmüştüm arkadaşı evet topsolid iyi bi program sayılır bunu herkes söylüyor genel olarak ama iş alıp kullanmaya gelince pek terrcih edilmiyor geri planda kalıyor biraz ama zaman içinde sayılı programlar arasina girebileceğini düşünüyorum bu arada 8ball topsolidin skeç mantığı adamı çatlatıyor haberin olsun:d
+Quote Post

2 Sayfa V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Üye bu konuyu okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

- Basit Görünüm Tarih: 23rd October 2014 - 13:08