IPB

Hoşgeldin Misafir ( Giriş | Kayıt )

> Bölüm Kuralları

** KLAVYENİZİN TUŞU TAKILI KALMIŞ GİBİ KELİMELERİN ANLAMSIZ YERE UZAMASI,ANLAŞILMASI GÜÇ VE DİL KURALLARINA UYGUN OLMAYAN KELİMELER,KONU BAŞLIĞININ VE SORUNUN BİRBİRİNDEN FARKLI OLMASI VB GİBİ DURUMLARDA KONUYU AÇAN ÜYE UYARI ALACAK,KONU KİLİTLENECEK VE KONUNUN TEKRAR AÇILMASI İSTENECEKTİR,TEKRAR EDİLMESİ DURUMUNDA İSE İÇERİĞE BAKILMAKSIZIN KONU SİLİNECEKTİR.
** Forumumuz içerisinde crack,serial ve setup ile ilgili konuların yazılması ve istekte bulunulması yasaktır.
** Sitemiz KESİNLİKLE Lisanssız yazılım konusunda destek yazışmaları içerisinde bulunmayacaktır.
** Cad/Cam Yardım bölümünde Lütfen Program içi sorularınızı belirtiniz,aksi yazışmalar Forum yetkilileri tarafından ilgili başlıklara taşınacaktır.
** Forumumuza resim yüklemek için www.imageshack.us adresini kullanıp gerekli genişlik ve yükseklik değerlerinde resim ekleyebilirsiniz.
** Lütfen Monitörünüzü bize izlettiren resimler eklemeyiniz ! gerekli durumlarda Forum Moderatorlerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
** Forum paylaşım kuralları dışında kalan konularda ÖM ile destek sağlanmayacaktır.
** Doğrudan Reklam hedefi içeren mesajlar Yönetim tarafından invisible hale getirilecektir.
** Forum Yönetim grubu mesajlarınızı düzenleme veya silme yetkisine sahiptir,lütfen yönetimin bu yola başvurmasına izin vermeyiniz.

Reply to this topicStart new topic
> NX3 te ters açı işleme
gokzo
Oct 5 2009, 17:37
Mesaj #1

Meraklı Üye
*

Grup: Üyeler
Üye No: 9,193

Resimde gösterilen 3.5 derece ters açılı yüzeyi (yukarıdan aşağıya genişleyen çapta bir dairesel havuzu) ucu radyuslu kırlangıç tarzı bir takımla Z-level yöntemi ile nasıl işleriz. Ekte prt ve temsili dosyayı gönderiyorum.

PRT linki..

http://rapidshare.com/files/288953825/tt.prt.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
snob
Oct 16 2009, 22:49
Mesaj #2

Üye
**

Üye No: 2,088

bu konuyla ilgili bende bi konu açmıştım ama bilen kimse yok...nx4 de yapıyordum ama unuttum yöntemi kullanmaya kullanmaya...
+Quote Post
rokwell
Oct 17 2009, 10:04
Mesaj #3

Üye
**

Üye No: 2,078

Merhaba, öncelikle nx in hangi versiyonunu kullandığını bilmiyorum, belki de versiyondan kaynaklanıyordur . ben ters açı operasyonlarına NX5 ile başladım,o yüzden daha öncesinde ki durumu pek bilemiyorum. Yaptığım işlerde genelde hep undercut (ters açı,balkon altı)kısımlar olmuştur o nedenle nx ten önce de kullandığım diğer programlarda bu konu ile uğraşmak zorunda kalmıştım.Hatta öyle ki birçok programda undercut işlemlerin 4-5 axis cam paketlerinin içerisine koyulduğunu da biliyorum.Daha önce undercut operasyonları yaptığım(powermill,visicad) programlardanda anladığım şu ki projection işlemlerinin genelde mantığı aynı nx te de pek farklı değil.bildiğim kadarını anlatmadan önce şunu da belirteyim t freze yada kırlangıç kuyruğu veyahutta daha farklı bir ters açı çakısı olsun takımın çapının arka kısmında kalan yeri program algılıyormu bilmiyorum eğer istediğiniz öyle birşeyse onu deneyerek görebilirsiniz.benim bahsettiğim normal köşe radüslü bir t freze için;

öncelikle 3eksen operasyonlardan fixed countur seçilir.Projection vector kısmından towards drive ve method olarakta surface area seçilir, surface ara seçeneklerinden keseceğimiz ters açılı yüzey seçilir.operasyonun diğer operasyondan farkları bunlar , bunun dışında cutting parameters vs.. onlar zaten sizin stratejiye göre belirlediğiniz fonksiyonlar , yanlız bu operasyon tipinde geometri tanımlamayıp sadece keseceğimiz yüzeyi seçmek daha uygun olur diye düşünüyorum( deneme yanılma yöntemleri sınırsız olmak kaydıyla operasyona uygun yada değil ona siz karar verirsiniz. ) ayrıca kaynak olarak size Özgür Karabaş'ın NX5-CAM kitabında sayfa 103 te başlayan fixed countur surface area bölümünü okumanızı tavsiye ediyorum orda hocamız çok güzel bir şekilde operasyonu ve parametrelerini anlatmış. Herkese iyi çalışmalar.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Üye bu konuyu okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

- Basit Görünüm Tarih: 17th April 2014 - 11:55